Велики успех наших ученика на Међународној олимпијади из астрономије и астрофизике

Још један велики успех наших ученика и професора на међународним такмичењима.

Тринаеста Међународна олимпијада из астрономије и астрофизике (МОАА) одржана је у граду Кестхеј у Мађарској на југоисточној обали језера Балатон од 2. до 10. августа 2019. године. Учествовало је 46 земаља из целог света, односно око 260 ученика.

У тиму који је представљао Србију на овој олимпијади учествовало је 5 ученика и 2 руководиоца:

1. Златан Васовић (III разред)- Гимназија у Чачку

2. Ђорђе Милић (II разред)- Математичка Гимназија Београд

3. Лука Царић (III разред)- Математичка Гимназија Београд

4. Павле Смиљанић (III разред)- Математичка Гимназија Београд

5. Момчило Тошић (II разред)- Гимназија “Светозар Марковић” Ниш

Руководиоци:

1. др Соња Видојевић- Друштво астронома Србије, Београд

2.мр Вера Прокић- Гимназија “Светозар Марковић ” Ниш

Ученик наше школе Момчило Тошић је освојио бронзану медаљу, а ученик Павле Смиљанић-похвалу. Остали ученици су добили сертификат о учешћу на олимпијади.

Прокић Вера
проф. физике