ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНИХ ИСПИТА ЗА ШК. 2024/25.

Пријављивање за полагање пријемних испита за школску 2024/25. годину

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

од 15. до 22. априла 2024. године до 16 ч.

• Одељење за ученике са посебним способностима за математику;
  • Одељење за ученике са посебним способностима за физику;
  • Двојезично-билингвално француско/енглеско одељење.

Електронско пријављивање кандидата за пријемни испит на Порталу www.mojasrednjaskola.gov.rs (МСШ), за ауторизоване кориснике, родитеље, односно друге законске заступнике ученика који су евидентирани у централној бази Министарства и добили су десетоцифрену шифру и за неуаторизоване кориснике, родитеље, односно друге законске заступнике ученика који нису евидентирани у централној бази Министарства.

Обавештење:

Ученици који се пријављују за полагање пријемног испита за упис у двојезично одељење природно-математичког смера (српско-енглески) могу на порталу Моја средња школа као школу у којој се полаже да одаберу Гимназију “9. мај”.

Ово је само школа у којој се полаже пријемни испит, док приликом попуњавања листе жеља ученици касније бирају Гимназију “Светозар Марковић”.

19. и 22.4. 2024. године од 9 до 16 ч.

Пријављивање кандидата за пријемни испит  непосредно у Гимназији “Светозар Марковић”. (непосредно се пријављују само ученици који се нису пријавили електронским путем)
Напомена: Приликом непосредног пријављивања не подноси се никаква документација.

УПИС У 7. И 8. РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

од 15.4. до 7.6.2024. године

Електронско пријављивање ученика за полагање теста способности, путем Google форме на следећем линку: https://forms.gle/dZHMfqTomsw4nMiz9

6. и 7.6. 2024. године

Непосредно пријављивање ученика у Гимназији “Светозар Марковић” (непосредно се пријављују само ученици који се нису пријавили електронским путем)

УПИС У IB ОДЕЉЕЊЕ

22.04. до 10.06.2024. године

Пријава за полагање пријемног испита за упис у одељење међународне матуре IB почиње 22.4. 2024 и трајаће све до 10.6. 2024. Ученици се пријављују у секретаријату школе од 8 до 15 часова.

15.06. и 16.06.2024. године

Пријемни испит за ИБ одељење је 15 и 16. јуна 2024.